Kurs NDT-Bobath Basic
2020/2021

Pandemia pokrzyżowała wiele planów, także i my – uczestnicy i organizatorzy kursu – musieliśmy wykazać się DUŻĄ  elastycznością i otwartością, aby zaplanowany i rozpoczęty kurs doprowadzić do szczęśliwego końca.

Zaczęliśmy jeszcze we wrześniu 2020, tygodniem z dr.Kamillą Jakubowską i z Senior Instruktor Bobath Robertem Giezkiem. Pierwsze spotkanie z metodą NDT, z najnowsza wiedzą w neurologii i rehabilitacji pediatrycznej, pierwsze pytania, wątpliwości, odkrycia upłynęły w pandemicznej ale spokojnej atmosferze.

I niestety codzienność i sytuacja w kraju spowodowały, że to było jedyne spotkanie zgodne z planami.

Czekaliśmy aż do lutego, aby móc na nowo rozpocząć zmagania z nową wiedzą i umiejętnościami. Bogatsi w doświadczenia, bo mieliśmy kilka miesięcy aby wprowadzić pierwsze nabyte umiejętności z września. W lutym odbyliśmy  4 tygodnie zajęć z fizjoterapeutą. Ogrom wiedzy, nowych informacji, nowego podejścia do terapii i pacjenta. A wszystko to poparte codzienną praktyką na sobie i codzienną pracą z pacjentem.

W kwietniu spotkaliśmy się na tydzień z neurologopedą Instruktorem Bobath Katarzyną Padulą.

Przełom maja i czerwca przyniósł ostatni blok – terapie zajęciową, z Senior Bobath Instruktorem Foteini Zografou z Grecji i… egzamin końcowy.

Rozłożenie w dłuższym niż zazwyczaj czasie kursu miało i swoje plusy. Po każdym bloku zajęć wracaliśmy do swoich pacjentów z nową wiedzą i umiejętnościami. Mogliśmy natychmiast wykorzystywać to z czym zapoznaliśmy się, ale i też obserwować zachodzące zmiany. Z pytaniami, obserwacjami, wątpliwościami mogliśmy regularnie zwracać się do Instruktorów.

6 czerwca, w sobotni poranek odbył się egzamin końcowy. To zawsze bardzo mobilizujące wydarzenie, choć niektórzy powiedzieliby że nawet stresujące. Ale ośmiotygodniowa praca, zaangażowanie uczestników i ich otwartość na proponowane rozwiązania przyniosły efekt w postaci pomyślnie zdanego egzaminu w 100% – GRATULUJEMY.

W trakcie tego kursu , swoją pierwszą asystenturę na drodze do stawania się Instruktorem metody NDT-Bobath pod okiem Senior Instruktora Roberta Giezka odbyła Katarzyna Bąbik, fizjoterapeuta z Warszawy – gratulujemy, powodzenia i trzymamy kciuki!

Cały ten czas towarzyszyli nam pacjenci i to im i ich rodzicom bardzo dziękujemy –

Zuzia, Nela, Sara, Paweł, Aleks, Filip, Maks i Amelka.

 

Kończyliśmy z uśmiechem, ulgą że szczęśliwie dobrnęliśmy do końca i nadzieją , że naszą pracą będziemy w stanie bardziej efektywnie pomagać naszym pacjentom.