RELACJA KURS TERAPIA NEUROROZWOJOWA

W piątek 25 czerwca zakończyliśmy ostatni kurs w wiosennej edycji – Terapia Neurorozwojowa.

Jest to autorski kurs p.Zofii Szwiling, fizjoterapeuty, Senior Instruktora metody NDT.

Trwał 10 dni i był przeznaczony dla wszystkich fizjoterapeutów posiadających prawo wykonywania zawodu, a zainteresowanych terapią i diagnostyka niemowlaków.

Całe dwa tygodnie były skupione na dzieciach 0-12 miesięcy- wykłady, ćwiczenia na sobie , na lalkach, demo pracy Instruktora, nasza codzienna praca z pacjentem, ”problem solwing” wszystkie pytania i wątpliwości.

Kurs zgromadził osoby z doświadczeniem dużym i małym, osoby po kursach NDT i bez, z długim i krótkim stażem pracy – generalnie nie miało to znaczenia. Najważniejsze , że wszyscy chcieli dostępu do najnowszej wiedzy z fizjoterapii pediatrycznej, wszyscy chcieli zdobywać doświadczenie i poprawiać swój warsztat pracy.

Słuchając wypowiedzi uczestników ostatniego dnia, myślę że zostały spełnione ich oczekiwania i pragnienia zawodowe. Podkreślano wysoki poziom prowadzonych zajęć, otwartość i możliwość swobodnej współpracy z Instruktorem i osobami pomagającymi.

Warty zauważenia jest fakt, że kurs zgromadził osoby z całego kraju. Bardzo radosnym było to, że również terapeuci z warszawskich wiodących ośrodków rehabilitacyjnych uczestniczyli w kursie i byli bardzo otwarci na naukę i poszerzanie horyzontów terapeutycznych.

Oczywiście kurs nie miałby takiej wartości gdyby nie praktyka – praca z naszymi małymi pacjentami. Dlatego im i ich Rodzicom bardzo dziękujemy :

   Paulinka, Nikodem, Mateusz, Marysia, Michalina, Ania, Dorotka i Jaś. – BRAWO

I trzymamy kciuki za Wasz dalszy rozwój!

To był bardzo intensywny czas, ale dobry kurs kończy się tym, że chce się wracać do pracy i dalej pomagać tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. I wielu z nas , tak właśnie myślało ostatniego dnia.

Szczególne podziękowania na koniec:

– dla Joli D. – za pomoc, wsparcie i Twoje pomagające  ręce w pierwszym tygodniu kursu;

-dla Kasi B. – za obecność w czasie całej wiosennej edycji, za Twoje cierpliwe ręce i genialno-szalone pomysły;

Dla p.Zofii Szwiling – za utrzymanie wysokiego poziomu WSZYSTKICH warsztatów, kursów. Po prostu za uczciwość zawodową i troskę o tych małych pacjentów. Za super pomysł z autorskim kursem.

 

Zapraszamy do galerii.