Relacja kurs Bobath Baby 9-20.05.2022

Chcąc pracować z niemowlakami, dobrze jest posiadać wiedze i umiejętności pozwalające jak najlepiej poprowadzić terapię małego pacjenta.

Dwa tygodnie spędzone ze specjalistami w tej dziedzinie pozwoliły podnieść nasze umiejętności.

Liderem kursu była Zofia Szwiling, Senior Bobath Instruktor, część logopedyczną prowadziła Katarzyna Padula, Bobath Instruktor z Leszna a część z terapii zajęciowej Foteini Zografou, Senior Bobath Instruktor z Grecji.

Przez 10 dni zgłębiając tematykę terapii niemowlaków mieliśmy wykłady, ćwiczenia na sobie, na lalkach. Każdego dnia odbywała się też praca z pacjentem. Mogliśmy też uczestniczyć w 3 demo – prowadzonych przez Zofię Szwiling i Foteini Zografou- a tym samych podpatrywać prace doświadczonych terapeutów.

Kurs nie odbyłby się bez naszych małych pacjentów- dlatego dziękujemy im i ich Rodzicom za obecność:

SZYMON, KLARA, ALICJA, GAJA, TADZIU, OLEK, STAŚ, MARYSIA

Trzymamy kciuki za wasze postępy w rozwoju.

Każdy kurs potrzebuje tez ekipy wspierającej, która pomaga organizatorowi, prowadzącemu i uczestnikom. Dlatego szczególne podziękowania dla Klaudii Gutowskiej- która pierwszy raz dołączyła do naszego zespołu, ale mamy nadzieje ,że nie ostatni!- i Katarzyny Bąbik. Ich zaangażowanie, pomoc na pewno były zauważone przez wielu uczestników.

Jesteśmy przekonani, że po tym kursie – który nie był przekazem tylko teorii- wielu z nas podejmując prace z małym pacjentem będzie miało więcej sukcesów terapeutycznych i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Następna edycja kursu baby już we wrześniu.