Relacja Kurs NDT BOBATH BABY 19-30.09.2022

To już ostatni kurs baby w tym roku.

Niby ta sama tematyka co na wiosnę, ale inni uczestnicy, inni pacjenci … i odbył się całkiem inny kurs.

Część fizjoterapeutyczną prowadziła i zarazem Liderem kursu była Zofia Szwiling , Senior Bobath Instruktor. Mieliśmy więc szansę bardzo szczegółowo zagłębić się w tematykę terapii niemowlaków, nawet z uwzględnieniem wcześniaków. Codzienny wykład, praca na sobie i lalkach przeplatały się z pracą z małymi pacjentami. Był czas na demo pracy Instruktorów – zarówno Zofii Szwiling jak i Katarzyny Paduli  SLT i Foteini Zografou OT. Bo przez część logopedyczną przeprowadziła nas Instruktor NDT Katarzyna Padula z Leszna , a przez terapie zajęciową Foteini Zografou, z Aten. Mogliśmy podpatrywać ich pracę, ale tez znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. A żeby praktyki było więcej, również dwóch z naszych pomagających liderów poprowadziło demo pracy z pacjentem – dziękujemy Kasi i Michałowi. Nie tylko za tą prace z pacjentem ,ale za wsparcie i oparcie podczas tych dni kursu.

Bardzo ciekawym wydarzeniem podczas kursu, była wizyta 18 letniego już w tej chwili Mikołaja. Mikołaj jest osobą przedwcześnie urodzoną i jako wcześniak był w terapii, którą prowadziła… Zofia Szwiling. Dobrze zobaczyć po latach gdzie doprowadziła naszego pacjenta  terapia,  praca która wykonujemy… i sprawdzić co byśmy ulepszyli, czego musimy jeszcze nauczyć się. Ale to przed nami, bo Mikołaj ćwiczony przez Zofię zdobywa świat i jego obecność była dla nas bardzo cenna.

Dziękujemy tez naszym małym pacjentom, i ich Rodzicom,  którzy towarzyszyli nam każdego dnia. Mogliśmy z nimi pracować, wspierać ich rozwój i razem uczyć się.

Dziękujemy :  Iga, Lidia, Mateusz, Łukasz, Karol,Mieszko i Julian  i powodzenia!

 

Tym kursem zakończyliśmy cykl kursów/warsztatów z Zofią Szwiling w tym roku.

Mamy nadzieje, że po odpoczynku w dalekiej Atlancie na wiosnę wróci do Polski dzielić się wiedzą i doświadczeniem… a ma ich nie mało!

Dziękujemy Zosiu!