Relacja Kurs Diagnoza i Terapia Neurorozwojowa

Ostatnie dwa tygodnie kwietnia upłynęły nam bardzo pracowicie.

Oprócz Kursu Podstawowego, odbywała się kolejna edycja autorskiego kursu Diagnoza i Terapia  Neurorozwojowa.  Zofia Szwiling, fizjoterapeutka i Senior Bobath Instruktor po raz kolejny zgromadziła grupę ciekawych, otwartych, zaangażowanych terapeutów, którzy chcieli rozwijać swoje umiejętności w pracy z niemowlakami. Chcieli korzystać z wiedzy, doświadczenia i zaangażowania oraz pasji tej niesamowitej osoby. Bo Zofia Szwiling to pewnego rodzaju marka w świecie fizjoterapii pediatrycznej.

Te 10 dni, podczas których gościliśmy również dr Kamille Jakubowską było prawdziwą ucztą wiedzy i doświadczenia.

Uczestniczyć mógł każdy fizjoterapeuta posiadający prawo wykonywania zawodu, bez względu na staż pracy czy ukończone kursy. Myślę , że ogromne doświadczenie Prowadzącej  – i jako terapeuty i jako nauczyciela – pozwoliło pogodzić i zadowolić tak zróżnicowane grono uczestników. Jestem przekonana, że kursanci otrzymali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich dylematy i spotkali się z duża otwartością Instruktora oraz zespołu pomagającego ( w osobie Maria Osińska i Katarzyna Bąbik).

Przez 10 kolejnych dni były wykłady, ćwiczenia, praca na sobie , praca na lalkach, rozwiazywanie problem solving, analizowanie, dociekanie, demo pracy Prowadzącej oraz codzienna praca z małym pacjentem. A przy tym dziesiątki pytań, które nie pozostały bez odpowiedzi. Kurs miał wybitnie charakter praktyczny, więc dużą wagę przywiązywano aby wzrosły umiejętności praktyczne, manualne uczestników. Dziesiątki prób wspomagań i korekty działań za nami.

Bardzo dziękujemy naszym małym pacjentom i ich Rodzicom:

Blanka, Filip, Cezary, Jakub, Teodor i Mateusz

Mamy nadzieję, że nasza wspólna praca przyczyni się do Waszego prawidłowego rozwoju i cieszenia się ruchem.

To było intensywne 10 dni, ale jesteśmy przekonani, że zdobyte umiejętności i wiedza pomogą uczestnikom podnieść ich warsztat pracy i być jeszcze większym wsparcie dla małych pacjentów w miejscach ich pracy.

Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę, więc wracajcie gdy coś Was będzie nurtować lub będziecie potrzebowali zawodowego wsparcia.

Dziękujemy za wspólne poszerzanie horyzontów i zapraszamy do galerii

Oraz na kolejne edycje kursów/warsztatów.